MVR10D102K
Mfr.Part #
MVR10D102K
Datasheet
MVR10D102K
Description
VARISTOR 1000V 2500A 10MM DISC T
Stock
107
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
102J
Features :
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
1100 V
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1000 V